Zamiast kopiować – wymyślajmy. Kopiowanie istniejących już rozwiązań nie przyniesie nam fortuny. Oczywiście od każdej reguły są pewne wyjątki, jednakże w tej sytuacji ciężko będzie o nie. W biznesie po prostu bywa tak, że prekursorzy konkretnych rozwiązań zarabiają najwięcej. Z czasem opracowane przez nich pomysły kopiowane są przez trochę mniej rozgarniętych biznesmenów. My wtedy będziemy mogli rozejrzeć się za jakąś nową koncepcją, która to znów pozwoli nam zarobić porządne pieniądze.

Mimo upływu lat nadal bardzo interesującym rozwiązaniem okazuje się być leasing na sprzęt medyczny, dzięki czemu to uda nam się otworzyć własny sklep medyczny właśnie. Jeśli chcemy uderzyć w tą branżę nastawić powinniśmy się głównie na sklepy specjalistyczne. W ten sposób zarobić będziemy mogli najwięcej.

Otwieranie kolejnego sklepu spożywczego będzie po prostu mijało się z celem, gdyż utarg z takiego przedsiębiorstwa nie będzie należał do najwyższych. Ponadto zazwyczaj bywa tak, że na określonych osiedlach, czy też wioskach, istnieją już takowe sklepy, toteż nawet trudno będzie odszukać takie miejsce, w którym to my moglibyśmy cokolwiek sensownego zwojować. Nie oznacza to jednak, że takich miejsc nie ma. Niekiedy wystarczy dobrze poszukać.