Myślmy kreatywnie! Na pozór wydawać może się, że otworzenie własnej firmy jest czymś specjalnie trudnym. Oczywiście nie powinniśmy się nastawiać na coś przesadnie prostego, jednakże przesadzanie w którąkolwiek ze stron również nie jest czymś właściwym. Mając dobry pomysł będziemy mogli podbić rynek.

Niegdyś naprawdę interesującą opcją był leasing bez zaświadczeń na maszyny budowlane. Obecnie nadal opcja ta potrafi być opłacalna, jednakże nie jest to już taki boom i szał, jak miało to miejsce przed laty. Przede wszystkim powinniśmy przestać myśleć szablonowo. Niestety często bywa tak, że środowisko w żaden sposób nam w tym nie sprzyja. Zamiast premiować indywidualne rozwiązania jesteśmy karceni za to, że nie robimy czegoś według ściśle określonych reguł.

Takie podejście do tematu zabija kreatywność. Później nie powinniśmy się dziwić, że nie potrafimy wpaść na jakikolwiek sensowny pomysł. Kiedy to już uda nam się znaleźć jakąś interesującą koncepcję pomyśleć powinniśmy nad sposobem jej sfinansowania. Niestety bardzo często bywa tak, że to pieniądze są jedną z głównych barier, z którymi to przychodzi borykać się początkującym przedsiębiorcom. Zawsze jednak można skorzystać z usług banku.